Ceļojumi maršruti: Sajūtu Latgale | Sixt auto noma

Ceļojumi maršruti: Kultūrvēsturiskā Vidzeme

Latviju var pielīdzināt visām debespusēm – tik dažāda tā ir. Kurzeme, Zemgale, Vidzeme un Latgale – katra ar savu šarmu un raksturu, ko veido iedzīvotāju paradumi, dabas un pat laikapstākļu atšķirības. Kopējā Latvijas sajūta veidojas tikai piedzīvojot dažādās garšas, smaržas, reljefa atšķirības un, galvenokārt, iepazīstot vietējos cilvēkus, kas veido šo kolorītu.

Priecājamies, ka esi nolēmis doties uz Vidzemi - vieta, kur savijas vēsture, kultūra un pasakaini skaista daba. Sixt auto noma sadarbībā ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamentu ir izstrādājusi 2 dienu maršrutus, kurus izbraukušas, pārbaudījušas un novērtējušas Latvijā un pasaulē zināmas personas. Vidzemes braucienā devās Juta un Gints Valdmaņi. Mēs piedāvājam tikai pārbaudītas vērtības!

Vēl pirms dodamies ceļā – iepazīstināsim ar dažiem brauciena noteikumiem.
Tātad – Latvijā maksimālais atļautais braukšanas ātrums neapdzīvotā vietā ir 90 km/h, apdzīvotā - 50 km/h, visiem transporta līdzeklī jābūt piesprādzējušiem, bet to visu jau noteikti zini! Mēs ticam, ka Tevī mājo jauneklīgā un nerimstošā atklājēja dzirksts un zināms, ka tieši Tu vari iedvesmot un parādīt šo brīnišķo piedzīvojumu citiem!

Dalieties ar bildēm, sajūtām, apskatīto un piedzīvoto, pievienojot mirkļabirku #ApceļojuLatviju letiņiem, bet #EnjoyLatvia - ārzemju draugiem. Esi radošs un radi savas birkas pats!

Sixt auto noma

Ja Tev nav sava auto, tas pēdējā mirklī ir pievīlis vai arī nepieciešams lielāks un plašāks, vienmēr ir iespēja to iznomāt. Rezervē Sixt auto nomas mājas lapā vai zvani +371 67207121 un saņem auto sev vēlamajā vietā un laikā!

Gana noteikumu, tagad esam gatavi doties ceļā! Joprojām uz Vidzemi!

Pirmā diena. Un piedzīvojums var sākties!

Sixt auto noma

9:00 izbraukšana no Rīgas 

Dziesmu klausīties un iedziedāt nevajadzēs, bet priecāsimies, ja pirms došanās ceļā nobildēsies un dalīsies ar draugiem sociālajos tīklos, ka Tev padomā brauciens uz Vidzemi. Atceries izmantot mirkļabirkas #ApceļojuLatviju #EnjoyLatvia

Ja izbrauksiet no Rīgas laicīgi, plkst. 9:00, tad jau mazāk nekā pēc stundas, ap plkst.10:00, sasniegsiet pirmo galamērķi - skaisto un brīnumaino Siguldu. Šeit Tev gaidāms pirmais piedzīvojums, kas palīdzēs kārtīgi pamosties, ja gadījumā iepriekšējā vakara mantu krāmēšana būs ievilkusies. Tevi gaidīs piedzīvojuma parkā “Tarzāns”. 

Sixt auto noma | Ceļojumu maršruti: Vidzeme

10:00-11:30 Piedzīvojumu parks "Tarzāns"

Peldu iela 1, Sigulda
GPS: 57.159588, 24.838545
Darba laiks: katru dienu 10:00-20:00
Internets: www.tarzans.lv; tālr.: +371 27001187

Piedzīvojumu parks Tarzāns | Ceļojumu maršruti: Vidzeme

Izvēlies kādu no piedāvātajām ašatrakcijām, jo visu dienu kāpelēt pa kokiem laika Tev nebūs. Jāpiemin, ka Tarzāns ir lielākais brīvdabas piedzīvojumu parks Baltijā, tāpēc ceram, ka atradīsiet sev piemērotu aktivitāti - krēslu pacēlāju, kas ļaus vēlreiz pārliecināties, ka Siguldā joprojām ir skaistākā panorāma; kameršļūkšanu, kas pielīdzināma ziemas prieku baudīšanai; džungļu lēcienu vai katapultu, kas nodrošinās vajadzīgo adrenalīna devu aktīvai dienai. Bet tas noteikti nav viss! Tāpēc ceram, ka ar stundu Tev pietiks, jo laiks doties tālāk.

Plkst. 12:00 Tev jābūt vietā, kas atrodas deviņus metrus zem zemes. Nē, tas nav kāds slikts novēlējums, jo Tev paredzēts “Pansionāta” apmeklējums, kas arī nav nekāds neizdevies joks. Tā savulaik sauca vienu no stratēģiski svarīgākajām vietām Padomju Latvijā, kas tika izbūvēta kodolkara gadījumam. 

Ceļojumu maršruti: Vidzeme | Sixt auto noma

12:00-13:30 Padomju slepenais bunkurs

Rehabilitācijas centrs "Līgatne", Skaļupes, Līgatne  GPS: 57.255946, 25.068884Internets: www.bunkurs.lv; +371 26467747

Padomju slepenais bunkurs | Ceļojumu maršruts: Vidzeme

Tieši deviņu metru dziļumā, Līgatnē Līgatnes rehabilitācijas centrā atrodas labiekārtots Padomju slepenais bunkurs ar segvārdu Pansionāts vairāk nekā 2000 kvadrātmetru platumā, kas tikai kopš 2003. gada ir atslepenots un kļuvis par populāru apskates objektu. Bunkurā izvietota autentiska, autonomā saimnieciskā struktūra, ar visu nepieciešamo un vismodernāko tā laika aprīkojumu, Latvijas komunistu varas elitei atomkara gadījumam. Šeit līdz pat mūsdienām saglabāts viss autentiskais pazemes aprīkojums, kā arī redzēsiet dažādu padomju laika atribūtiku, sadzīves lieta, kādas nav atrodamas nekur citur. Un vēl - ēdnīca ar tipisku padomju laiku ēdienkarti :)

Ceļojumu maršruti: Vidzeme | Sixt auto noma

Uzreiz pēc tam, kad iepazīti pazemes bunkuri un sajustas Padomju varas atstātās vēstures liecības, aicinām nākt ārā - būt tuvāk saulei un gaismai, jo jau pavisam drīz gaidāms nākamais piedzīvojums Cēsu pusē.

14:00-15:30 “Rakši" ZOO

"Rakši", Drabešu pag., Amatas nov.
GPS: 57.276414, 25.199705
Darba laiks: P.-Sv. 10:00-17:00
Internets: www.kamieli.lv; tālr.: +371 20009097

Biļešu cenas:
- bērniem vecumā no 4-6 gadiem - 3,00 Eur;
- skolniekiem, pieaugušajiem EUR 4,00;
- pensionāriem EUR 3,00.

Rakši Zoo, Rakšos | Ceļojumu maršruti: Vidzeme

Aktīvās atpūtas komplekss "Rakši" tiek uzskatīta par vienu no eksotiskākajām un ģimenei draudzīgākajām vietām reģionā -  šeit ir vairāk nekā 60 ņipru un draudzīgu dzīvnieku, kas priecājas par ikvienu apmeklētāju. Tā ir vienīgā vieta visā Baltijā, kur dzīvē apskatīties vienkuprainos kamieļus. Bez kamieļiem, varēsiet izbaudīt arī lamu, alpaku un gvanako sabiedrību. Runā, ka parks ir īpaši relaksējošs, mīlīgo dzīvnieku pārsvara pār satraukto cilvēku prātiem dēļ. Šī ir vieta, kur ļauties dabiskam priekam, ko sniedz dzīvnieku klātbūtne un jaunas pieredzes.

Runājot par jaunām pieredzēm – bez ZOO apskates Tev gida pavadībā ir iespēja pabarot un izstaidzināt dzīvnieciņus, kā arī nobaudīt veselīgo kamieļpiena pankūkas kafejnīcā “Camel cafe”, kas atrodas turpat teritorijā. Izklausās vilinoši, vai ne?

Sixt auto noma | Ceļojumu maršruti: Latgale

Pēc zoo apmeklējuma Tev jādodas uz Cēsīm, lai no plkst. 16:00 – 17:30 Vidzeme aizvestu Tevi vēl senākā pagātnē, nekā piedzīvoji Padomju bunkuros Līgatnē.  

Cēsu Viduslaiku pils | Ceļojumu maršruti: Vidzeme

16:00-17:30 Cēsu Viduslaiku pils

Cēsis, Pils laukums, 9
GPS: 57.313503, 25.270415
Internets: www.cesupils.lv 

Ieejas biļetes:
Pils komplekss (Viduslaiku pils, muzejs)
- pieaugušajiem - 6 Eur
- skolēniem, studentiem, pensionāriem (uzrādot apliecību) - 3,50 Eur
- ģimenēm (2 pieaugušie ar bērniem līdz 16 gadu vecumam) - 12 Eur

Cēsu Viduslaiku pils | Ceļojumu maršruti: Vidzeme

Pašas Cēsu pilsētas pirmsākumi meklējami 800 gadu tālā pagātnē, un tie saistīti ar neko citu, kā tur esošo Cēsu pils kompleksu. Ap to 13. gadsimtā arī veidojās pilsēta. 

Cēsu pilsdrupas ir viens no retajiem vēstures lieciniekiem, kas ir pietiekami labi saglabājies, lai pilsētas viesiem demonstrētu viduslaiku arhitektūras romantisko pievilcību. Pils, cauri gadsimtiem, dalījusi savu likteni ar Cēsu pilsētu - cīņās pret krievu, poļu un zviedru karapulkiem, tāpēc arī saprotams, ka laika gaitā tās svārki ir manāmi papluinīti. Tomēr, tas netraucē Pils ziemeļrietumu pusē - Cēsu pils parkā - atrasties brīvdabas estrādei, kur vasarās, gandrīz ik nedēļu, uz dažādiem koncertiem, mākslas un izklaides pasākumiem tiek aicināti viesi no visas Latvijas un arī ārvalstīm. Pils teritorijā varēsi iepazīties ar seno latviešu rotkaļu darbiem, uzzināt par bronzas un sudraba rotu nozīmi un valkāšanas tradīcijām, iejusties seno rotu valkātāju lomā, pielaikojot rotu atdarinājumu komplektus, kā arī izstaigāt pils mūrus.

Ceļojumu maršruti: Latgale | Sixt auto noma

Tuvojas vakars, tāpēc laiks doties nakstmāju virzienā - uz Dikļu pili. Tomēr, vēl pirms dodies prom, piestāj un novērtē kādu kultūras iestādi tepat Cēsīs, ar ko lepojas ikviens cēsinieks – Vidzemes koncertzāli. Tā atrodas Raunas ielā 12-1 un šeit pulcējas vietējie iedzīvotāji, kā arī viesi no kaimiņu novadiem, lai novērtētu un baudītu dažādus kultūras un izklaides pasākumus. Atceries izmantot savas tehnoloģiju lietošanas prasmes, atrast šo vietu, uzņemt selfiju  un, protams, padalīties ar draugiem, pievienojot mirkļabirku #ApceļojuLatviju

Ceļojumu maršruti: Vidzeme | Sixt auto noma

18:00 Lielā Ellīte

Priekuļu novads, Liepas pagasts, Liepa
GPS: 57.384325, 25.427513

Lielā Ellīte - smilšakmens veidojums Vidzemē | Ceļojumu maršruti: Vidzeme

Lielā Ellīte - valsts nozīmes arheoloģijas piemineklis un ir Liepas pagasta populārākais dabas apskates objekts. Tas saukts arī par Velna cepli, Vella alu un vēl dažādos ar pazemi saistītos nosaukumos. Arī šeit nav kā bīties, jo kā stāsta teika - kāds mācītājs tur it kā dzīvojušo velnu padzinis jau krietni pirms Jūsu vizītes. Lielās Ellītes arkāde ir palikusi vienīgais šādas formas dabīgā smilšakmens veidojums un ir viens no vecākajiem tūrisma objektiem Latvijā. 

Tālāk ceļš ved cauri vēl vienai skaistai Vidzemes lielpilsētai – Valmierai. Šoreiz jāsaka, ka ceļš ved tikai cauri, lai jau rīt tā gaidītu ar saviem stāstiem. 

Dikļu pils | Ceļojumu maršruti: Vidzeme

Naktsmājas: Dikļu pils

Dikļi, Dikļu pagasts, Kocēnu novads
GPS: 57.597881, 25.102497
Internets: www.diklupils.lv tālr.:+371 64207480

Dikļu pils Vidzemē | Ceļojumu maršruti: Vidzeme

Esiet laipni gaidīti Dikļu pilī! Šeit atpūtināsiet savus ķermeņus un prātus. Dikļu pils ir viena no nedaudzajām Vidzemes muižu pilīm un kungu mājām, kurā var ieraudzīt lielu daļu no orģinālās interjera apdares. Iejūties senā pagātnē – aizver acis un pasapņo – atver tās un sapnis ir daļa no realitātes.

Pili ieskauj brīnišķīgs parks, kurā iespējama izjāde zirga iejūgtā karietē - tikai atceries laikus to pieteikt! Tajā varēsi iejusties īstu aristokrātu ādā. Vakara gaitā vari pilī aplūkot vairāk nekā 200 atmodas laika mākslinieku gleznas, kas sakļaujas ar orģinālās apdares pils iespaidīgajām detaļām – pirmā stāva vestibilu, kamīnu, podiņu krāsnīm, centrālajām kāpnēm, orģinālo parketu, sienu paneļu daudzveidību un daudziem citiem elementiem. Ja vēlies nedaudz svaiga gaisa – pils parkā aug ap 20 eksotisku koku. Taču vēl lielāku relaksāciju sniegs numuriņā esošā SPA vanna, ja vien būsi izvēlējies pareizo numuriņu :)

Otrā diena. Un piedzīvojums var turpināties!

Sixt auto noma | Ceļojumu maršruti: Vidzeme

10:00-12:00 Sajūtu parks

Jāņa Daļiņa iela 2, Valmiera
GPS: 57.540207, 25.438837
Darba laiks: katru dienu 09:00–20:00
Internets: www.sajutuparks.lv; tālr.: +371 27879242

Sajūtu parks Valmierā. Baskāju taka | Ceļojumu maršruti: Vidzeme

Gaujas stāvo krastu Sajūtu parkā Tev būs iespēja atmodināt savu ķermeni un garu, staigājot pa vienu no Latvijā esošajām baskāju takām. Vietējie saka, ka dodoties pastaigā gar Gaujas stāvo krastu, var atmodināt visas piecas cilvēka maņas. Zināms, ka pēdās atrodas visvairāk enerģijas punktu. Tāpēc ticam, ka dabas pieskāriens, staigājot pa skaistajiem stāvrakstiem, ja arī neatmodinās vēl kādu neatklātu maņu, tad noteikti atstās paliekošus iespaidus! 

Bez baskāju takas te tavu pieredzi bagātinās taka kokos, skriešanas un nūjošanas trases un stāvie krasti, kas ir viena no gleznainākajām vietām. Līdzi paņemtie bērni būs priecīgi par rotaļu laukumu. 

 

 

Sixt auto noma

Kad izieta sajūtu taka, taka kokos vai atmiņā nofiksēti stāvie krasti, pēc plkst. 12:00 jādodas ceļā uz kādu visā Latvijā zināmu vietu Valmierā. Uzminēji! Valmiermuižu. 

Ceļojumu maršruti: Latgale | Sixt auto noma

12:30 Valmiermuiža

Dzirnavu iela 2, Valmiermuiža, Burtnieku novads
GPS: 57.555594, 25.431103www.valmiermuiza.lv; tālr.: +371 20264269

Valmiermuižas alus darītava Valmierā | Ceļojumu maršruti: Vidzeme

Valmiermuiža – šis nosaukums paskaidrojumus neprasa. Nesteidzīgi brūvēts alus Latvijā jau kopš senseniem laikiem ir bijis ikviena saimnieka lepnums. Cienot paražas, Valmiermuižā darina dzīvo alu un kopj alus baudīšanas kultūru. Šeit varēsi ne vien redzēt brūvēšans procesu savām acīm, bet arī baudīt gardu ēdienu - smalku maltīti vai sātīgas uzkodas. Šefpavārs diendienā restorāna virtuvē rada pārsteidzošas garšu kombinācijas. Dabā sakņotu un radošumā lolotu – tādu, kādu Valmiermuižas saime redz mūsu Latvijas zemes garšu. Labu apetīti!

Ceļojumu maršruti: Latgale

Turklāt dzērieni un ēdieni nav vienīgais, ko baudīt Valmiermuižā – te pieejamas arī izjādes ar zirgiem, Ērenpreisa velosipēdu noma un citas lustes. Bet to atstāsim citai reizei - tagad laiks doties tālāk. Uz Ungurmuižu!

Ceļojumu maršruti: Latgale

14:00-15:00 Ungurmuiža

Ungurmuiža, Raiskuma pag., Pārgaujas nov.
GPS: 57.36285, 25.086273
Darba laiks: O.– S. 10.00 – 18.00; Sv. 10.00–16.00; P. - slēgts
Internets: www.ungurmuiza.lv ; tālr.: +371 26695877

 

 

Ungurmuiža Vidzemē | Ceļojumu maršruti: Vidzeme

Ungurmuižas kungu māja atrodas Gaujas nacionālā parka teritorijā Pārgaujas novada Raiskuma pagasta Unguros. Tā ir vēl viena arhitektūras pērle Vidzemē. Muiža un tai apkārt esošās apbūves ēkas ir unikāls 18. gadsimta koka arhitektūras ansamblis, kura centrā paceļas vienīgā līdz mūsdienām saglabājusies baroka laika koka kungu māja Latvijā. Tajā iekārtots muzejs un viesu māja, radot vietu atpūtai, svinībām un semināriem. Muižas īpašo gaisotni var baudīt malkojot tēju, apmeklējot izstādes un koncertus vai pastaigājoties un laiski atpūšoties senā parka zālītē zem milzu ozoliem.

Sixt auto noma | Ceļojumu maršruti: Latgale

15:30 – 16:30 Imanta Ziedoņa muzejs

Imanta Ziedoņa muzejs un vasaras rezidence MurjāņosKrasta iela 12, MurjāņiVasaras sezonā, T.-Sv. 11.00 - 18.00 
Internets: www.ziedonamuzejs.lv; +371 26935526

Imanta Ziedoņa muzejs | Ceļojumu maršruti: Vidzeme

Imanta Ziedoņa muzejs ar moto ”Ziedoņa muzejs ir ceļš” ir nākamā pietura Tavā ceļojumā. Tas dibināts 2015. gadā kā radošuma centrs, kurā mums visiem zināmi cilvēki pavada laiku sevis attīstībā, jēgpilnās savstarpējās sarunās un ziedojot savu garīgo pasauli ik pa laikam ietērpjot kādu slavenā dzejnieka dzejoli muzikālā noformējumā. Un nav nekāds brīnums, jo muzejs iemieso Imanta Ziedoņa paustās idejas un attīsta viņam tuvās vērtības: gūt prieku radot, atgriezties pie saknēm un izzināt sevi un pasauli. Diez kādus atziņas atnāks Tev?

Sixt auto noma | Ceļojumu maršruti: Latgale

Divu dienu piedzīvojums tuvojas noslēgumam. Kultūra, vēsture un kultūrvēsture, kas mijās ar aktivitātēm dabā bija šī ceļojuma pamatā. Vai pamanījāt, ka tuvojoties Rīgai, tuvojas arī steiga un pilsētas duna? 

Sixt autonoma | Ceļojumu maršruti: Latgale

17:00 – 18:00 Atpūtas parks Rāmkalni

"Vītiņkalni", Inčukalna novads, Inčukalna pagastsGPS: 57.125066; 24.658523
Darba laiks: katru dienu 10:00 - 21:00Internets: www.ramkalni.lv; tālr.: +371 29100280

Piedzīvojuma parks Rāmkalni | Ceļojuma maršruti: Vidzeme

Piedzīvojumu parks “Rāmkalni” piedāvā atpūtu asu izjūtu cienītājiem. Rodeļos iespējams sacensties un noķert vēju, traucoties lejā pa 200 m garo trasi, kura vijas caur skaisto mežu ar lokveida līkumiem. Trase radīta, lai ķertu asas izjūtas, taču vēl asākas izjūtas noteikti var gūt trakajā rotorā - tā ir Latvijā radīta atrakcija, kur cilvēks tiek iesēdināts rotorā, kurš savukārt tiek palaists lejā no kalna. Asas izjūtas gatantētas! Tepat vari baudīt lauvu braukšanas priekus, iznomāt velosipēdus un nobraukt pa kalnu ar kameru arī vasarā. 

Sixt auto noma | Ceļojumu maršruti: Latgale

Kā ikvienam piedzīvojumam, arī šim, tuvojas nobeigums. Tāpēc atpakaļceļā aicinām pārdomāt šajās dienās uzzināto un iemācīto. Mēs patiesi ticam, ka piedzīvotais liks kaut nedaudz apzinīgāk izturēsieties pret dzīvību uz mūsu planētas, kā vakar un aizvakar, jo, braucot mājās no jebkura ceļojuma, mēs nekad neesam tādi paši kā to sākot. Ir svarīgi ieskatīties dabas procesos un ieklausīties savās sajūtās, jo cilvēks, tāpat kā daba – spēj atdzimt. Tāpēc šo divu dienu laikā aicinājām ieraudzīt sevi no citas puses, piestāt iedvesmojošās vietās un satikt nesatiktus cilvēkus.

Vēlreiz paldies, ka pievienojies kampaņai “Latvija 4 nedēļas nogalēs”, kuras mērķis ir caur ceļotāju skatu punktu iepazīt Latvijas novadus, atklāt neatklāto un iedvesmot arī citus jauniem ceļojumiem. #ApceļojuLatviju #EnjoyLatvia 

Pēcvārds:

Ļoti iespējams, ka šīs divas dienas jūsu saspringtajā ikdienā ir tā retā iespēja pazust no pilsētas drūzmas, ļauties dabas aicinājumam, baudīt kultūru, vēsturi, aktīvu atpūtu un piedzīvojumus, ko piedāvā viens no kultūrvēsturiskākajiem Latvijas reģioniem – Vidzeme. Vēlamies, lai Tavas brīvdienas būtu neaizmirstamas un patiešām ticam, ka mūsu pašu Latvija un tās daba piedāvā neatklātus pārsteigumus, tāpēc ceram, ka Tu to sev, mums un arī citiem pierādīsiet. #ApceļojuLatviju #EnjoyLatvia

Lai viss izdotos, kā plānots, aicinām vērst uzmanību uz to, ka piedāvātais maršruts izstrādāts Vidzemes apceļošanai nedēļas nogalē, bet noteikti vari braukt arī jebkurā citā dienā – vien pārliecinies, ka darba laiks sakrīt ar Tavu plānoto ierašanos. Ja plāno kur uzturēties ilgāk vai tieši otrādi – īsāku laiku, apskates laiki var mainīties.

Un pats būtiskākais – atceries laikus pieteikties vietās, kur plānotas ekskursijas. Un, protams, naktsmājas rezervējamas laikus.

Sixt auto nomas sadarbībā ar Latvijas Investīciju attīstības aģentūras Tūrisma departamentu organizētajā braucienā devās ar jauno SEAT Leon automašīnu no Autobrava, ceļā nobraucot ~300 km. 

N.B. Vidzemes maršruts pieejams arī elektroniski: http://www.latvia.travel/lv/marsruts/latvija-4-nedelas-nogales-vidzeme-ar-valdmanu-gimeni - to vari arī labot/papildināt pēc sava prāta! #ApceļojuLatviju #EnjoyLatvia

Maršruta aprakstā izmantoti apskates objektu publicitātes, Jutas un Ginta Valdmaņu foto.

Magnetic Latvia | LIAA Tūrisma departaments
Sixt auto noma
SEAT Leon | Autobrava