Ceļojumi maršruti: Sajūtu Latgale | Sixt auto noma

Ceļojumi maršruti: Sajūtu Latgale

Latviju var pielīdzināt visām debespusēm – tik dažāda tā ir. Kurzeme, Zemgale, Vidzeme un Latgale – katra ar savu šarmu un raksturu, ko veido iedzīvotāju paradumi, dabas un pat laikapstākļu atšķirības. Kopējā Latvijas sajūta veidojas tikai piedzīvojot dažādās garšas, smaržas, reljefa atšķirības un, galvenokārt, iepazīstot vietējos cilvēkus, kas veido šo kolorītu.

Priecājamies, ka esi nolēmis doties uz Latgali, ko bieži mēdz dēvēt par zilo ezeru zemi. Sixt auto noma sadarbībā ar Latvijas investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamentu ir izstrādājusi 2 dienu maršrutus, kurus izbraukušas, pārbaudījušas un novērtējušas Latvijā un pasaulē zināmas personas. Latgales braucienā devās Rīta panorāmas vadītāja Linda Krūmiņa. Mēs piedāvājam tikai pārbaudītas vērtības!

Vēl pirms dodamies ceļā – iepazīstināsim ar dažiem brauciena noteikumiem.
Tātad – Latvijā maksimālais atļautais braukšanas ātrums neapdzīvotā vietā ir 90 km/h, apdzīvotā - 50 km/h, visiem transporta līdzeklī jābūt piesprādzējušiem, bet to visu jau noteikti zini! Mēs ticam, ka Tevī mājo jauneklīgā un nerimstošā atklājēja dzirksts un zināms, ka tieši Tu vari iedvesmot un parādīt šo brīnišķo piedzīvojumu citiem!

Dalieties ar bildēm, sajūtām, apskatīto un piedzīvoto, pievienojot mirkļabirku #ApceļojuLatviju letiņiem, bet #EnjoyLatvia - ārzemju draugiem. Esi radošs un radi savas birkas pats!

Sixt auto noma

Ja Tev nav sava auto, tas pēdējā mirklī ir pievīlis vai arī nepieciešams lielāks un plašāks, vienmēr ir iespēja to iznomāt. Rezervē Sixt auto nomas mājas lapā vai zvani +371 67207121 un saņem auto sev vēlamajā vietā un laikā!

Gana noteikumu, tagad esam gatavi doties ceļā! Joprojām uz Latgali!

Pirmā diena. Un piedzīvojums var sākties!

Sixt auto noma

9:00 izbraukšana no Rīgas 

Dziesmu klausīties un iedziedāt nevajadzēs, bet priecāsimies, ja pirms došanās ceļā nobildēsies un dalīsies ar draugiem sociālajos tīklos, ka Tev padomā brauciens uz Latgali. Atceries izmantot mirkļabirkas #ApceļojuLatviju #EnjoyLatvia

Ja izbrauksi no Rīgas laicīgi, ap pulksten 9:00, tad jau aptuveni pēc stundas, plkst. 10:00 būsi tur, kur sapņo atgriezties ikviens – brīnumzemē bērnībā. Vai mēs aizmirsām pieminēt, ka šis brauciens solās būt arī maģisks? 

10:00-12:00 Izklaides parks “Avārijas Brigāde”

"Vēsmiņas", Lielvārdes novads, Lēdmanes pagasts, LV-5011
GPS: 56°47’03. 25°01’06
Darba laiks: Jūnijs – septembris katru dienu plkst. 10.00 – 19.00
Internets: abpark.lv; tālr.: +371 27336600

Izklaides parks Avārijas Brigāde | Ceļojumu maršruti: Latgale

Izklaides parks “Avārijas Brigāde” atrodas Lielvārdes pusē - Lēdmanes pagasta “Vēsmiņās”, tā teritorijā ierīkota iecienītās animācijas filmas varoņu īstā “Avārijas brigādes” pilsētiņa, kur varēsi satikt filmas varoņus un nofotografēties kopā ar tiem. Tāpat arī iespējams uzkāpt dzirnavās vai piedalīties citās parkā piedāvātajās atrakcijās.

Tā būs ideāla vieta vecākiem ar bērniem vecumā līdz 10 gadiem. Pieredzējušakiem apmeklētājiem sajūtās un atmiņās ļaus atgriezties bērnībā. Lai arī daudz kas jau ir apskatāms un izbaudāms, jāņem vērā, ka viss ir pilnveides procesā, bet Rīga jau nekad nebūs gatava, vai ne? Prieks par uzņēmību un galvenais par ideju, jo būtu daudz vienkāršāk izmantot populāros ārzemju multfilmu varoņus, bet šeit - mūsu pašu lieliskie pasaku un multfilmu personāži, kuri ir pelnījuši, lai tos novērtētu!

Pēc tikšanās ar filmu varoņiem un aktīvas priekpilnās atpūtas tālāk jādodas vēlākais līdz 12:00.

 

 

12:30-13:30 Pusdienu pauze Liepkalnu maiznīcā

Klintaines pag. "Liepsalās" (Rīgas-Daugavpils 117.km)
GPS: 56.6001648,25.6548849,18.5
Darba laiks: 8-22
Internets: liepkalni.lv; tālr.: +371 26134952

Iesakām papusdienot vienā no smaržīgākajām vietām reģionā – Liepkalnu maiznīcā, kur tiek gaidīts ikviens, kurš vēlas sajust un izgaršot Liepkalnu īsto rupjmaizi un citus gardumus. Kafejnīcas piedāvāto pusdienu garšas kvalitātes, porcijas izmēra un cenas attiecība Tev patiks! Un Liepkalnos noteikti ir vieni no labākajiem eklēriem Latvijā!

Maizes gatavošana šoreiz izpaliks, jo no tās sagatavošanai līdz cepšanai nepieciešamas vismaz 30 stundas un tāda laika Jums nav, jo kā zināms – dēkaiņi uz vietas ilgi nestāv! 

14:30-15:30 Līvānu stikla muzejs

Domes iela 1, Līvāni, Līvānu pilsēta, LV-5316
GPS: 56.3554674,26.1632667,15
Darba laiks: Jūnijs – augusts: O. - P. 9:00 - 18:00; S. 10:00 - 16:00; Sv. 11:00 - 15:00; P. - brīvs
Internets: www.latgalesamatnieki.lv; tālr.: +371 65381855

Biļetes cena:
Pieaugušajiem 3 EUR;
Skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem - 1,50 EUR
Ģimenes biļete (divi pieaugušie un divi vai vairāk skolas vecuma bērni) - 6 EUR

Līvānu stikla muzejs | Ceļojumu maršruti: Latgale

Vārdu salikumu “Līvānu stikls” visticamāk zināsi, ja Tavs dzimšanas datums vēl ir pagājušajā gadsimtā. Visticamāk, ka vecāku mājās ir bijuši vai vēl ir saglabājušies slavenās stikla fabrikas ražojumi. Taču par to, kas patiesībā ir Līvānu stikls un kas savulaik ir ražots fabrikā, visticamāk, ka nezināsi neko daudz.

Latgales mākslas un amatniecības centrā ir ļoti interesanta izstāde, kur varēsi sasmaidīties par vecajām labajām piena un krējuma pudelēm no bērnības un cieņpilnā izbrīnā uzzināt, cik filigrānus pasaules līmeņa stikla izstrādājumus savulaik veidojuši Līvānu meistari. Karstumizturīgākajiem ir iespēja ielūkoties vairāk nekā 100 gadus senajā stikla pūšanas tradīcijā un vērot stikla izstrādājumu tapšanas procesu.

Un vēl! Gadsimtiem apgarotajā klēts telpā apskatāma ekspozīcija “Amatnieki Latgalē 19. – 20. gs.”, kas stāsta par cilvēkiem ar “zelta rokām” – amatniekiem. Ekspozīcijā ir eksponēta apbrīnas vērtā, garākā josta Latvijā. 

Sixt auto noma | Ceļojumu maršruti: Latgale

Pēc ekspozīciju apskates jādodas vismaz 45 minūšu braucienā uz ne tikai Latgales, bet visas Latvijas mākslas Meku – Marka Rotko muzeju Daugavpilī.

Marka Rotko Mākslas centrs | Ceļojumu maršruti: Latgale

16:15-18:30 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs

Mihaila iela 3, Daugavpils, LV-5401GPS: 55.88361; 26.49764Darba laiks: O. 11:00 - 17:00; T.-S. 11:00 - 19:00; Sv. 11:00 - 17:00; P. - brīvsInternets: www.rothkocenter.com; tālr.: +371 26126743

Biļetes cena (visi sektori): 
Pieaugušajiem - 8 EUR;
Skolēniem, studentiem, pensionāriem - 4 EUR.
Ģimenes biļete (divi pieaugušie un divi bērni no 6-16 gadiem, daudzbērnu ģimenēm) - 14 EUR.

Marka Rotko Mākslas centrs | Ceļojumu maršruti: Latgale

Marka Rotko mākslas centrs atrodas Daugavpils vecā cietokšņa teritorijā, kas to padara par vēl vienu “divi vienā” galamērķi. Lai arī visticamāk, ka par mākslas centru būs dzirdēti atzinīgi vārdi, ieraudzītais pārspēs jebkādas ekspektācijas! Mūsdienīgi, aizraujoši, vērienīgi, ar pasaules elpu! Iespēja ieraudzīt Rotko oriģinālus… tas, neapšaubāmi, ir must have katram mākslas cienītājam. Vienlaikus Tevi patīkami pārsteigs tas, cik daudz mūsdienu mākslas pārstāvju ir šeit pat Latvijā.

Daugavpils cietoksnis ir vienīgais īpašu pārbūvju neskartais 19. gadsimta pirmās puses cietoksnis Eiropā. Savukārt Rotko centrā, atrodas ne tikai paša pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko 6 oriģināldarbi - kas ir vienīgā vieta visā Austrumeiropā, kur tie vispār šaipus atrodami - bet tajā apskatāma arī zināmā norvēģu mākslinieka Edvarda Munka orģinālglezna, kas uzskatīta par vienu no izcilākajiem viņa darbiem. Savukārt, 9. jūnija Mākslas naktī atklāta Starptautiskā tēlniecības simpozija žūrijas izvirzītā, tēlnieka Egona Peršēvica vadītās mākslinieku grupas veidotā, lielformāta skulptūra „Kara zirga rēgs”, kas kļūs par vienu no pastāvīgiem laikmetīgās mākslas vides objektiem Daugavpilī. Rotko centrā apskatāmas dažādas izstādes un mākslas mediju projekti 2500 m2 lielā platībā. Un, protams, jāredz spoku zirgs. Naktī tas spīd!

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra rezidencēs ir pieejami arī 10 komfortabli un mājīgi numuri tavām nakstmājām, ja vēlies ilgāk sajust mākslas un vēstures klātbūtni. Mākslas centra 1. stāvā atrodas kafejnīca „Arsenāls”.

Ceļojumu maršruti: Latgale | Sixt auto noma

Ja pēc bagātīgā kultūras iestāžu apmeklējuma dēkaiņu gars vēl nesnauž – Tev ir dota iespēja pavadīt laiku otrā Latvijas lielākajā pilsētā – pašbilde pie Daugavpils cietuma noteikti tiks novērtēta Tavu sociālo tīklu draugu vidū.

Ja vēlies naksņot pilsētā, iesakām viesnīcu Homelike Hotel, kas atrodas pašā pilsētas centrā, S.Mihoelsa ielā 66. Tas ir pavisam jauns un ekskluzīvs piedāvājums Daugavpils viesiem – tā jau novērtēta kā ļoti stilīga, patīkama un mājīga viesnīca. Numuriņos ir padomāts gan par ērtību, gan dizainu. Neapšaubāma priekšrocība - atrašanās pilsētas centrā, un ne mazsvarīgākais - ļoti jauks un izpalīdzīgs personāls.

Lai izbaudītu tieši to, kas Latgalē jāsajūt – latgalisko viesmīlību, iesakām naktāmājām izvēlēties Mežinieku mājas Aglonā.

Ceļojumu maršruti: Latgale | Sixt auto noma

Naktsmājas: Mežinieku mājas, Aglonā

Gūteņi, Aglonas pagasts, Aglonas novads, LV- 5304
GPS: 56.1026, 26.9415
Atceries savu vizīti pieteikt laicīgi, zvanot +371 29234425; +371 28350601
Internets: http://www.mezinieku-majas

Mežinieku mājas Aglonā | Ceļojumu maršruti: Latgale

Mežinieku mājas - viesu nams ar iespēju uzņemt 74 Latgales apceļotājus ar iespēju izguldīt vēl papildus viesus, Latgales kulinārā mantojuma gatronomiskie baudījumi, kas pagatavoti no ekoloģiski tīriem mājas produktiem, pirts un pat ķermeņa kopšanas estētikas speciālists – tas viss jūs sagaida Mežinieku mājās!

Par latgaļu viesmīlību ir daudz dzirdēts, bet tā jāizbauda, lai līdz galam saprastu, kas tas ir. Mežinieku saimnieces ir sirsnīgas, atvērtas un pasakaini uzņēmīgas. Viņu saimniecība ir tiešs pierādījums tam, cik daudz cilvēks var izdarīt, ja tiešām to vēlas. Sākt ar pusmājas atvēlēšanu viesu uzņemšanai un izaugt līdz diviem viesu namiem, kas kopumā var uzņemt vairākus simtus viesu - tas ir patiesas apbrīnas vērts!

Mežiniekos varēsi nobaudīt īstus latgaļu ēdienus un labākais, ka tie no A līdz Z ir tapuši saimniecībā - maize cepta no miltiem, kas samalti no pašu audzētiem graudiem, siers sasiets no piena, ko dod pašu gotiņas, dārzeņi un augļi audzēti pašu saimniecībā.

Veselā miesā vesels gars! Turpat Mežinieku mājās noteikti iesakām izbaudīt Veselības pirti ar pirtnieku un īpašās kāju vanniņas vai atpūtu kubulā vai masāžas vannā. Un vēl dažāda veida masāžas, aromaterapiju un tepat Mežiniekos vāktu zāļu tēju uzlējumus. Mēs nesolām, ka mainīsies Tavs dzimšanas gads pasē, bet to, ka jutīsies vismaz par 10 gadiem jaunāks, varam garantēt!

Un tas nav viss! “Maizes namiņā” Tev būs iespēja izcept savu rudzu maizes klaipiņu, vārīt sieru brīvdabā, nobaudīt 14 sieru veidus un nodegustēt mājas alus brūvējumus. Bērni būs sajūsmā par aprīkoto spēļu laukumu! Tepat varēsi izstaigāt horoskopu parku un Baltijas zīmju parku, kā arī dabas taku. 

Otrā diena. Un piedzīvojums var turpināties!

Sixt auto noma | Ceļojumu maršruti: Latgale

9:30-10:30 Aglonas bazilika

Cirīšu iela 8, Aglona, Aglonas novads, LV- 5304
GPS: 56.125235, 27.013975
Svētā mise: darba dienās: 7:00; 12:00; 19:00; Svētdienās un svētku dienās - 10:00; 12:00; 19:00
Internets: http://www.aglonas-bazilika/ ; tālr.: +371 29188740

Aglonas bazilika | Ceļojumu maršruti: Latgale

Otro dienu iesāc agri no rīta, dodoties uz vienu no lielākajām sakrālajām celtnēm reģionā – Aglonas baziliku. Šeit valda ļoti īpašs emocionāls fons, taču galvenais - miers, absolūts, visaptverošs miers, kas te pārņem ikvienu.

Aglonas bazilika ir nozīmīgākais Latvijas katoļu reliģijas centrs. Tā celta vēlā baroka stilā, un to rotā divi apmēram 60 m augsti torņi. Iekšpusē atrodas krusta velves, arkas, kolonnas, kas bagātīgi dekorētas ar rokoko stila rotājumiem. Iekārtas priekšmeti darināti 18. gadsimtā, sānu altāri – 19. gadsimta sākumā. Baznīcā glabājas plaša gleznu, skulptūru un mākslas vērtību kolekcija, tajā skaitā slavenā 17. gadsimtā darinātā svētbilde "Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte", ko atsedz tikai reliģisku svētku laikā. Svētbildi ticīgie uzskata par brīnumdarītāju. Pastāv uzskats, ka tai piemīt dziednieciskas spējas. 

Ja Tev laimēsies būt tur dievkalpojuma laikā, ja arī neesi baznīcā gājējs, sajutīsies mazliet neparasti pacilāts. Aglonai piemīt ļoti īpaša aura. "Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte" svētbilde, ko iesaka apzkatīt zinātāji. Bazilika nenoliedzami ir ne vien katoļu reliģiskais centrs Latvijā, bet arī Latvijas, un ne tikai, mēroga arhitektūras un mākslas vērtība!

Kad piedzīvots kas pārpasaulīgs, esot uz šī paša viļņa, iesakām doties uz Lielā Liepu kalna skatu torni – iespēja izbaudīt katru pakāpienu, saelpoties svaigu gaisu un pabūt tuvāk debesīm :)

Ceļojumu maršruti: Latgale | Sixt auto noma

11:00-12:00 Lielā Liepu kalna skatu tornis

Rāznas nacionālais parks, Kaunatas pagasts, Rēzeknes novads
GPS: 56.270791, 27.6547405
Internets: http://www.lielais-liepu-kalns  

Lielais Liepu kalns skatu tornis | Ceļojumu maršruti: Latgale

Lielais Liepu kalns ir Latgales augstākā un Latvijā trešā augstākā virsotne, kuras augstākais punkts fiksēts 289,3 m virs jūras līmeņa. Kalna virsotnē izbūvēts augstākais Latvijas koka skatu tornis, kurš slienas 34 metru augstumā, bet uzkāpjot tā smailē, atradīsities 323 metrus virs jūras līmeņa.

Uzkāpjot tornī, paveras netverami skaists skats uz tuvāko apkārtni, var redzēt pat Rāznas ezeru. Elpu aizraujoša aivana, kad Latgales ezeri mijas ar mežu zaļajām audzēm un lauku klajumiem. Ja nebūtu jādodas tālāk, tur varētu pavadīt visu dienu - vienkārši baudot Latgali no putna lidojuma. Bet mums ir jādodas tālāk!

Ceļojumu maršruti: Latgale

No stāvlaukuma līdz skatu tornim apmeklētājus aizved taka, kas papildināta ar informācijas stendiem, atpūtas vietām, šūpolēm. Un neaizmirsti iemūžināt šo skatu, lai dalītos ar saviem draugiem sociālajos tīklos, pievienojot mirkļabirku #ApceļojuLatviju un #EnjoyLatvia – Tu taču vēlies iedvesmot savus draugus, vai ne?

Ceļojumu maršruti: Latgale

13:00-14:00 Pūdnīku skūla

Rāznas nacionālais parks, Kaunatas pagasts, Rēzeknes novads
GPS: 56.271182, 27.654815
Internets: http://pudnikuskula.lv; tālr.: +371 26695877

Evalds Vasilevskis, podnieks - keramiķis | Ceļojumu maršruti: Latgale

Podnieks Evalds Vasiļevskis ir Latgales meistars ar prasmīgām rokā, savu neparasto domu gājienu un filozofiju par dzīvi. Pats Evalds saka, ka viņš neuzņem apmeklētājus, bet ikviens, kurš ierodas viņa mājā, ir viņa viesis, ko ļoti labi jūt arī viņa attieksmē.

Evalds Vasiļevskis ir vienīgais podnieks Latvijā, kas pats izrok un attīra mālu, viens no nedaudziem, kas podus apdedzina svēpējamā tehnikā, tāpat kā to darīja mūsu senči pirms tūkstošiem gadu.

Podnieku ekspozīcija atspoguļo podnieka amata attīstību no pirmsākumiem – neolīta laikmeta – līdz pat mūsdienām. Te var apskatīt keramiku, sataustīt neglazēta māla raupjumu un glazēto podu maigumu, sadzirdēt Latgales dabas noskaņas, iepazīt stilizētu podnieka darbnīcu un apjaust māla brīnumaino satikšanos ar uguni, kad trauki iegūst pārsteidzošas krāsas un skaņas.

Sixt auto noma | Ceļojumu maršruti: Latgale

15:00 – 16:30 Lūznavas muiža

Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pag., Rēzeknes novads
Darba laiks: No 1. jūnija līdz 30. septembrim: P.-Sv. 10.00–18.30
GPS: 56.361212,27.266713,14
Internets: www.luznavasmuiza.lv; tālr.: +371 28686863, +371 29390701

Lūznavas muiža | Ceļojumu maršruti: Latgale

Lūznavas muiža - restaurēta Latgales kultūrdzīves pērle jeb pasaka nekurienes vidū! Ieraudzītais pārspēj jebko, ko varētu sagaidīt. Tas, ar kādu precizitāti un atbildību pret vēsturi muiža ir atjaunota, ir apbrīnas vērts. Tā savulaik tika celta kā vieta, kur dzīvot un radīt savus darbus māksliniekiem, un arī tagad tā kļuvusi par vienu no radošuma centriem un dzīves īpašo svētku svinēšanas vietām Latvijas mērogā. 
Lūznavas muiža ir jūgendstila celtne, kas 20. gadsimta sākumā celta kā vieta mākslai un mūzikai. Piedzīvojusi vēsturiskās pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, atkal skolu, pagasta pārvaldi un bibliotēku. 2015. gadā atdzimusi no jauna, lai iedvesmotu un kļūtu par īsto vietu, kurā mīt mūza. Šobrīd ēkā apskatāmas vairākas lieliskas izstādes, bet pati ēka ir ne mazāk ievērojama.

Nebrīnieties, ja tā vien gribēsies ietērpties 20.gs. sākumam raksturīgos tērpos, lai, tērpam švīkstot, izstaigātu muižas gaiteņus un kādā no rezidenču numuriņiem, sēžot balkonā, malkotu kafiju…

Sixt auto noma | Ceļojumu maršruti: Latgale

Pēc kārtīgas aizgājušo gadsimtu kultūras mantojuma apskates, iesakām doties uz koncertzāli GORS, Rēzeknē, kura šobrīd viena no atpazītākajām mūsdienu kultūras iestādēm. 

Sixt autonoma | Ceļojumu maršruti: Latgale

17:30 – 18:30 Latgales vēstniecība GORS

Pils iela 4, Rēzekne, LV-4601
Darba laiks: No 1. jūnija līdz 30. septembrim: P.-Sv. 10.00–18.30
GPS: 56.503285, 27.325711
Internets: www.latgalesgors.lv; tālr.: +371 22020206

Ekskursijām Latgales vēstniecībā GORS var pieteikties, zvanot 22020206 vai rakstot [email protected] Koncertzāles apskate iespējama visās nedēļas dienās, arī sestdien un svētdien. Stundu ilgās ekskursijas maksa individuālajiem apmeklētājiem vai grupām līdz 10 personām ir 20,00 € (skolēniem, studentiem, pensionāriem 15,00 €), bet grupām, kurās interesentu skaits ir 10 un vairāk – ekskursijas maksa ir 2,00 € personai (skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 €). Ikdienā Latgales vēstniecība GORS parasti atvērta apmeklētājiem no 11.00 līdz 22.00 un interesenti var apskatīt gan izstādi Mākslas galerijā, gan pirmā un otrā stāva publiskās zonas, paviesoties restorānā-kafejnīcā “Gords” vai nopirkt biļetes uz pasākumiem un suvenīrus Informācijas centrā-kasē.

GORS Latgales vēstniecība Rēzeknē | Ceļojumu maršruti: Latgale

GORS nav tikai kārtējā kultūras iestāde, GORS tā ir Latgales vēstniecība - vieta, kur vienkopus rada un vēsta Latgales stāstu. Te satek kultūras mantojums un senas vērtības, tradīcijas un jaunrade, valoda un notikumi, nozīmīgākās pasaules tendences, māksla, kultūra, dejas un dziesmas. Te satiekas jaunie un vecie, saimes un dzimtas, savējie un aicinātie. Te dzimst un dzīvo nebijušas, aizraujošas idejas – īsts, radošs, skaists gars. Kultūras centrs, koncertzāles, kino, dzīves vieta māksliniekiem, izstāžu vieta mākslai, restorāns dzīves baudīšanai, vieta eksperimentiem ar visam maņām. Vieta, kur dun un dūc. Latgales atmodas vieta – tā saka paši vietējie.

Latgales vēstniecība “GORS” ir kļuvusi par izcilu kultūras centru reģionā, par vietu, kurp cilvēkiem doties baudīt mākslu, bet māksliniekiem - satikt sava talanta cienītājus.

Sixt auto noma | Ceļojumu maršruti: Latgale

Pēc GORA apskates jādodas mājup. Vakars klāt un ceram, ka atpakaļceļš būs pārdomām bagāts un Latgales iespaidi – paliekoši. Vēlreiz paldies, ka pievienojies kampaņai “Latvija 4 nedēļas nogalēs”, kuras mērķis ir caur ceļotāju skatu punktu iepazīt Latvijas novadus, atklāt neatklāto un iedvesmot arī citus jauniem ceļojumiem. #ApceļojuLatviju #EnjoyLatvia 

Pēcvārds:

Ļoti iespējams, ka šīs divas dienas jūsu saspringtajā ikdienā ir tā retā iespēja pazust no pilsētas drūzmas, ļauties dabas aicinājumam, baudīt kultūru, vēsturi, aktīvu atpūtu un piedzīvojumus, ko piedāvā viens no krāšņākajiem Latvijas reģioniem – Latgale. Vēlamies, lai Tavas brīvdienas būtu neaizmirstamas un patiešām ticam, ka mūsu pašu Latvija un tās daba piedāvā neatklātus pārsteigumus, tāpēc ceram, ka Tu to sev, mums un arī citiem pierādīsiet. #ApceļojuLatviju #EnjoyLatvia

Lai viss izdotos, kā plānots, aicinām vērst uzmanību uz to, ka piedāvātais maršruts izstrādāts Latgales apceļošanai nedēļas nogalē, bet noteikti vari braukt arī jebkurā citā dienā – vien pārliecinies, ka darba laiks sakrīt ar Tavu plānoto ierašanos. Ja plāno kur uzturēties ilgāk vai tieši otrādi – īsāku laiku, apskates laiki var mainīties.

Un pats būtiskākais – atceries laikus pieteikties vietās, kur plānotas ekskursijas. Un, protams, naktsmājas rezervējamas laikus.

Sixt auto nomas sadarbībā ar Latvijas Investīciju attīstības aģentūras Tūrisma departamentu organizētajā braucienā devās ar jauno SEAT Leon automašīnu no Autobrava, ceļā nobraucot ~700 km. Brauciena laikā degvielu mums pat nebija jāuzpilda – tik ekonomiski auto ir Sixt auto nomā!

N.B. Latgales maršruts pieejams arī elektroniski: http://www.latvia.travel/lv/marsruts/latvija-4-nedelas-nogales-latgale-ar-lindu-kruminu - to vari arī labot/papildināt pēc sava prāta! #ApceļojuLatviju #EnjoyLatvia

Maršruta aprakstā izmantoti apskates objektu publicitātes foto.

Magnetic Latvia | LIAA Tūrisma departaments
Sixt auto noma
SEAT Leon | Autobrava