Sixt TCO - auto dzīves cikla izmaksas

TCO aprēķins - auto dzīves cikla izmaksas

Sixt TCO (total cost of ownership) jeb auto dzīves cikla izmaksu aprēķins ir metodoloģija, kurā ņemtas vērā visas auto izmaksu pozīcijas auto dzīves cikla laikā (3-5 gadi), lai aprēķinātu vidējās auto izmaksas mēnesī. Metodoloģija ir vispārināma un ar tās palīdzību ir iespējams salīdzināt dažādu marku un modeļu automašīnas, lai izvēlētos izdevīgāko.

Sixt TCO aprēķins būs palīgs gadījumos, kad vēlaties nomāt vai iegādāties auto, bet nevarat izvēlēties izdevīgāko variantu starp diviem līdzīgiem piedāvājumiem cenas un aprīkojuma ziņā. Sixt TCO palīdzēs pieņemt ekonomiski pamatotāko un racionālāko lēmumu, jo tiek ņemtas vērā arī tā sauktās “slēptās” auto izmaksas. Sixt TCO lieliski atklāj un parāda reālās automašīnu izmaksas un padara ekspluatācijas izmaksas pārskatāmas ilgākā laika periodā.

SIXT pieredze un ekspertīze 

SIXT Baltijā apkalpo vairāk nekā 6500 automašīnas, un mūsu klientu vidū ir gan mazie, gan arī Baltijas lielākie uzņēmumi. Ja automašīnas izvēli privātpersonām vairāk nosaka emocionālie aspekti, uzņēmumi, izvērtējot vienas klases automašīnas, lielākoties dod priekšroku ilgtermiņā ekonomiskākajam variantam, jo pat neliela summa mēnesī veido ievērojamu starpību kopējā automašīnas dzīves ciklā. Mūsu pieredze rāda, ka ikmēneša nomas jeb līzinga maksājums ir tikai 40-60% no kopējām izmaksām – pārējās veido ar auto saistītie pakalpojumi kā apdrošināšana, riepas, apkopes, remontdarbi un, protams, degviela. Tieši tāpēc ir svarīgi pieņemt ekonomiski pamatotu un racionālu lēmumu jau sākotnēji.

Uzņēmums apsver iegādāties elektroauto? 

Šobrīd, kad ir sācies elektro auto pārdošanas apjomu kāpums, TCO aprēķins ir kļuvis īpaši nozīmīgs. Bieži vien ir situācija, kad elektroautomobiļa cena ir krietni augstāka, kas samazina tā konkurētspēju. Ja saliekam visas izmaksu pozīcijas, arvien biežāk elektriskais auto būs izmaksu ziņā līdzvērtīgs, īpaši, ja ieskaita šobrīd pieejamos papildus ieguvumus, piemēram, bezmaksas stāvvietas. Protams, izvēloties komerctransportu svarīgi ir ņemt vērā ne tikai TCO izmaksas, bet arī lietošanas mērķi – vai tie būs īsi braucieni pilsētā vai starppilsētu maršruti. Katrā ziņā, daudzi uzņēmumi ir gatavi pielāgot savus loģistikas paradumus, lai būtu videi draudzīgāki un varētu sākt ieviest elektro auto savā darbībā. 

Sazinieties ar SIXT un mēs palīdzēsim izvēlēties ekonomiski izdevīgāko auto! Zvaniet 63000999 vai rakstiet [email protected]